» „WODA – NIE MARNUJĘ!” Nabór 2013/2014 już blisko

Wielu z Was pyta o możliwość wzięcia udziału w naszych warsztatach/projektach/działaniach. Wiele wskazuje na to, że od nowego roku szkolnego 2013/14 wystartuje nowy ogólnopolski projekt, a wraz z nim nowy nabór na warsztaty.

http://m.ekomobil.pl/img/upload/DSCF1538_1361467843.gif


Tym razem tematem przewodnim będzie woda.
Z młodszymi dziećmi będziemy słuchać dźwięków wody, dotykać jej pod różną postacią, wąchać, smakować. Uruchomimy symulator zanieczyszczeń. Ze starszymi sprawdzimy wodę w pobliskiej rzece czy stawie. Wyłowimy bezkręgowce i je podejrzymy pod mikroskopem, sprawdzimy poziom zanieczyszczeń, prędkość nurtu, jakość podłoża, strukturę doliny, by na końcu określić biologiczny stan cieku. Uczniowie samodzielnie stworzą nalepki „Potaniacze wody” i nakleją je w newralgicznych dla marnowania wody miejscach domu. Zaś na niebieskich serduszkach zamieszczą osobiste deklaracje, jak nie marnować wody. Kartki z deklaracjami uczniów stworzą szkolne WODNE wystawy.

http://m.ekomobil.pl/img/upload/DSCF1532_1361467825.gif


Warsztaty będą prowadzone w oparciu o sprawdzone metody eksperymentalno – warsztatowe, z użyciem walizek Eko-badacza, podbieraków, symulatora zanieczyszczeń, kluczy i foliogramów, mikroskopów stereoskopowych itp.

http://m.ekomobil.pl/img/upload/DSCF1581_1361467884.gif

W projekcie będą brały udział szkoły z 8 województw w Polsce, stąd partnerami są organizacje z całej Polski: Fundacja Ekologiczna „ARKA”, Bielsko – Biała, Fundacja Ekorozwoju, Wrocław, Zespół Parków Krajobrazowych Woj. Wielkopolskiego, Poznań, RCEE Płock, Stowarzyszenie EKOSKOP, Rzeszów.
Wniosek złożony o dofinansowanie do NFOŚiGW znalazł się na liście rankingowej i jest w trakcie negocjacji, a więc jego ostateczny kształt zostanie dopiero wypracowany. Oficjalny nabór odbędzie się prawdopodobnie w czerwcu lub we wrześniu 2013. Tym niemniej, zainteresowane szkoły już dziś mogą przesyłać wstępne deklaracje (email o treści „Jesteśmy zainteresowani udziałem w projekcie „WODA – NIE MARNUJE”, dane szkoly i osoby kontaktowej, przesłany na adres biuroagro@wp.pl.


Zapraszamy,
Stowarzyszenie Agro – Group

© Copyright MOBI 2019
Ekomobil "Jeżowóz"

stat4u